Atrakcje wodne

Świadczymy usługi w zakresie nart wodnych, zabawek do ciągania za motorówką:

- banan;

- koło;

- kickflip;

- flyfish;

- dolphintrainer.    

 DSC 2968                                                            

                                                                                             

Atrakcje w ośrodku

Okolice naszego ośrodka obfitują w różnorodne atrakcje

 • wędkarstwo
 • grzybobranie
 • narty wodne
 • jazdykonne

Atrakcje spoza ośrodka

Zapraszamy również do skorzystania z atrakcji naszych partnerów!

 • szlaki rowerowe
 • szlaki piesze
 • Podziemna Trasa Turystyczna Pętla Boryszyńska
 • Park Dinozaurów Leśna ścieżka edukacyjna
 • ZOO SAFARI ŚWIERKOCIN
 • Skansen pszczelarski
 • dwie strefy Paintballowe w Skwierzynie

WĘDKARSTWO / GRZYBOBRANIE

O.W. Zielony Cypel położony jest nad brzegiem pięknego, pełnego różnych gatunków ryb jeziora Lubiąż. Jest to drugi pod względem powierzchni akwen powiatu sulęcińskiego. Linia brzegowa na całej swej długości jest dobrze dostępna dla wędkarzy, co kilkadziesiąt metrów znajduje się pomost wędkarski lub miejsce, z którego bez problemów możemy powędkować (również na terenie Zielonego Cypla). Wśród ryb pływających w jeziorze Lubiąż znaleźć możemy m.in. amury, karpie, sandacze, szczupaki, leszcze liny oraz sumy.

 

Dzierżawcą jeziora jest Urząd Miejski w Lubniewicach. Jako zbiornik rekreacyjny Lubiąż jest idealnym miejscem dla tych wędkarzy, którzy wyznają metodę „złap i wypuść”.
Zezwolenia na połów ryb dostępne są m.in. w biurze naszego ośrodka.

 

Atrakcyjne położenie naszego ośrodka stanowi również otoczenie przez przepiękne lasy woj. Lubuskiego. Lasy bogate są w zwierzynę, owoce oraz grzyby (borowiki, podgrzybki, kozaki
i kurki). Dla miłośników grzybobrania a także dla wędkarzy co roku przygotowujemy specjalne pakiety pobytowe na naszym ośrodku.

Szlaki piesze – łącznie 60,3km

Szlak niebieski – wokół jeziora Lubniewsko – 14,0 km

 

Szlak pozwala zobaczyć ciekawe i malownicze tereny Lubniewic oraz Zespołu Przyrodniczo – Krajobrazowego „Uroczysko Lubniewsko”. Szlak jest stosunkowo łatwy. Swój początek bierze przy węźle szlaków nad zatokąjez. Lubniewsko (szlak czerwony i żółty). Wybierając szlak niebieski zobaczymy zarówno samo miasteczko Lubniewice z licznymi zabytkami oraz jeziorami jak również będziemy mieli okazję podziwiać teren Uroczyska Lubniewsko z jego niezwykle bogatą, polodowcową rzeźbą terenu (pagórki, wzgórza, doliny i wąwozy), licznymi czystymi źródliskami, malowniczymi skarpami nadbrzeżnymi oraz porastającymi obszar Uroczyska lasami. Z elementów kulturowych na trasie niebieskiego szlaku znajduje się wczesnośredniowieczne grodzisko słowiańskie z VII w oraz pozostałości po dawnym młynie.
W obrębie szlaku znajduje się punkt widokowy „Domek na Wodzie” – kryty pomost widokowy, z którego można podziwiać jezioro Lubniewsko, teren Uroczyska z licznymi, malowniczymi wąwozami jak również słowiańskie grodzisko czy Rybakówk,ę przy której  można przyjrzeć się hodowli ryb oraz zobaczyć budowle piętrzące wodę. Szlak kończy się w Lubniewicach przy zabytkowej  księgarni.

 

Szlak czerwony – Lubniewice (Urząd Miejski)-Trzcińce-Jez.Krzywe-szosa Jarnatów-Lubniewice - 8,9km

 

Szlak ten okrąża jezioro Lubiąż. Trasa szlaku jest łatwa.
Szlak jest wytyczony w taki sposób, aby turyści mogli zobaczyć zabytki Lubniewic oraz samo miasteczko. Zdecydowana część szlaku prowadzi wśród lubniewickich lasów brzegiem jeziora Lubiąż. W połowie drogi warto zatrzymać się nad małym, uroczym jeziorkiem Postomsko, gdzie są przygotowane ławki i stoły. Po przeciwnej stronie znajduje się jezioro Krzywe, z którego wody uchodzą do jeziora Lubiąż. Na trasie szlaku znajduje się osiedle Trzcińce, z których bezpośrednio można dojść do Lubniewic. Po drodze warto zejść jednak ze szlaku i skierować się na Ośrodek Wypoczynkowy „Pod Basztą”, można tam zobaczyć zabytkową basztę i stamtąd brzegiem jeziora udać się do Lubniewic. Szlak na swoim końcowym odcinku prowadzi wzdłuż leśnej ścieżki dydaktycznej.

Szlaki rowerowe - łącznie 67,1km

Szlak niebieski – Osiecko–Lubniewice-Glisno-Górski Młyn-Sobieraj-Jarnatów  - 21,1km

 

Szlak łatwy, miejscami nieco trudniejszy. Nawierzchnia  na sporym odcinku asfalt,  ale także drogi  gruntowe, sporadycznie miejscami piachy. Szlak zarówno dla miłośników dziedzictwa kulturowego jak i przyrodniczego. Bardzo ciekawy, urozmaicony krajobrazowo szlak, szczególnie interesujący po wjechaniu na teren Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego „Uroczysko-Lubniewsko”, gdzie poprowadzony jest po malowniczych, głębokich jarach i  wąwozach morenowych, a następnie wzdłuż brzegu jeziora Lubniewsko.

Szlak czerwony – Lubniewice (Urząd Miejski)-Rezerwat Janie-Rogi-Jarnatów - 20,2 km


Miejscami nieco trudny szlak prowadzący przez bardzo ciekawe przyrodniczo zakątki gminy jak: Rezerwat Janie im. Włodzimierza Korsaka, Zalew Wałdowicki (leśny zbiornik retencyjny), Jezioro Jarnatowskie. W miejscowości Rogi warto zobaczyć pałac zlokalizowany nad urokliwym jeziorkiem i otoczony przepięknym parkiem. We wsi Jarnatów również do zwiedzenia pałac z otaczającym go parkiem, barokowy kościół i grobowiec rodziny von Waldow.

Szlak żółty – od czerwonego szlaku rowerowego-Rogi - ok. 2,5 km


Szlak łącznikowy od czerwonego szlaku rowerowego do miejscowości Rogi. Trasa łatwa, poprowadzona po starym nasypie kolejowym.

Międzynarodowy szlak rowerowy R-1 – 9,8km
Przez Lubniewice prowadzi Europejski Szlak Rowerowy R-1. Cały szlak wiedzie z Bologne nad Kanałem La Manche we Francji, przez Holandię, Belgię, Niemcy, Polskę i dalej do Kaliningradu, Sankt Petersburga i Moskwy. W województwie lubuskim szlak wiedzie przez miejscowości: Kostrzyn, Ośno Lubuskie, Sulęcin, Miechów, Jarnatów, Lubniewice, Międzyrzecz, Drezdenko.

Ścieżki dydaktyczne

Ścieżka przyrodniczo-leśna Nadleśnictwa Lubniewice: Start przy węźle szlaków pieszych (niebieski, czerwony i żółty) po prawej stronie  trasy z Lubniewic do Jarnatowa obok wiaduktu po nieczynnej linii kolejowej Sulęcin-Rudnica (rozebranej w 1945 r.). Za wiaduktem skręcamy w lewo, gdzie zaczyna się początek ścieżki dydaktycznej, na której ustawionych jest kilkanaście tablic informacyjnych. Na ścieżce, nad samym brzegiem jeziora Lubiąż ustawiono  2 wiaty rekreacyjne, gdzie można odpocząć.

Szlaki tematyczne

 • Szlak świętego Jakuba - Droga św. Jakuba, nazywana często także po hiszpańsku Camino de Santiago. Szlak pielgrzymkowy do katedry w Santiago de Compostela w Galicji w północno-zachodniej Hiszpanii. W katedrze tej, według przekonań pielgrzymów, znajduje się ciało św. Jakuba Większego Apostoła. Nie ma jednej trasy pielgrzymki, a uczestnicy mogą dotrzeć do celu jednym z wielu szlaków. Droga oznaczona jest muszlą św. Jakuba, która jest także symbolem pielgrzymów, i żółtymi strzałkami. Istniejąca od ponad tysiąca lat Droga św. Jakuba jest jednym z najważniejszych chrześcijańskich szlaków pielgrzymkowych, obok szlaków do Rzymu i Jerozolimy.

Szlaki projektowane

 • Lubniewicki szlak legend  – poprowadzony w formie gry terenowej przez wszystkie miejscowości gminy Lubniewice

 • Szlak tradycji kulturowych – poprowadzony w formie gry terenowej przez wszystkie miejscowości gminy Lubniewice

 • Szlaki Nordic Walking

 • Niebieski szlak rowerowy: Lubniewice-Gorzów Wlkp.

 • Żółty szlak rowerowy: Rogi-Kołczyn

SKANSEN PSZCZELARSKI W PSZCZEWIE

W skansenie zgromadzone zostały unikalne eksponaty dokumentujące sztukę, pracę bartnika i pszczelarza; jej historię, rozwój i współczesność.
W zbiorach znajdują się między innymi: stare ule, kuszki, narzędzia pracy bartnika i pszczelarza. Stała ekspozycja prezentuje kilkunaście barci, (tj. uli wydrążonych z pni drzew, zdobionych rzeźbą, unikalnym kształtem nadanym przez naturę, z niepowtarzalnymi dachami słomianymi) oraz zbiór szopek wigilijnych.

ZOO SAFARI W ŚWIERKOCINIE

Zoo Safari położone jest w Świerkocinie w gminie Witnica w malowniczej okolicy w pobliżu Parku Narodowego Ujście Warty. Jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska. Obiekty typu safari stanowią rewolucyjny i unikatowy sposób na obcowanie z dzikimi zwierzętami, trzymanymi w zamknięciu. Zwiedzających nie odgradzają od zwierząt ani kraty, ani szyby, ani nawet fosy.

Poza terenem safari w Zoo Safari znajduje się piesze zoo i teren parku rozrywki, gdzie można dowolną ilość razy korzystać z karuzel.

PARK DINOZAURÓW W NOWINACH WIELKICH

Park Dinozaurów Nowiny Wielkie to idealny cel na rodzinną wycieczkę.  Największą atrakcją jest leśna ścieżka edukacyjna z czterdziestoma naturalnej wielkości modelami prehistorycznych gadów. 700 metrów krętej ścieżki zatopionej w zieleni lasu prowadzi po kolei przez okresy geologiczne pokazując jak rozwijało się życie na ziemi.

PĘTLA BORYSZYŃSKA

Pętla Boryszyńska składa się z wielu rozmaitych obiektów i tym samym stanowi najbardziej interesującą budowlę ogromnych fortyfikacji tworących Międzyrzecki Rejon Umocniony (MRU, znany również pod błędną nazwą „Ostwall”). Oprócz zwiedzania schronów bojowych (bunkry) można zagłębić się w tajemniczy podziemny świat składający się z dworców, koszarów, maszynowni i warsztatów.